מזל טוב! הגעתם למקום הנכון

אווירה חמה ומשפחתית, כל המשפחה יושבת יחד בלי מחיצה ובלי "עזרת נשים", סדר התפילה מוסבר וברור, גם אלה שאינם מתפללים בדרך קבע מרגישים "בבית".

 רב הקהילה עדה זבידוב מלווה את המשפחה ועוזרת לבר/בת המצווה בהכנת הדרשה.

 חזן הקהילה אבן כהן מלמד באופן אישי את קריאת טעמי התורה וההפטרה (לפי המסורת האשכנזית או הספרדית-ירושלמית).

ניתן לערוך טקס עלייה לתורה בבית הכנסת של הקהילה (רח' שמואל הנגיד 16 במרכז העיר), או באתרים מחוץ לבית הכנסת – האתר השיוויוני של הכותל  או מצדה.

סדנת בר מצווה רפורמי/בת מצווה רפורמית

אנו שמחים שבחרתם/ן לחגוג עמנו טקס בר מצווה רפורמי / בת מצווה רפורמית!
לקראת הטקס משתתפים בנות ובני המצווה בסדנא קבוצתית מיוחדת בהנחיית הרב עדה זבידוב, שמטרתה הקניית מושגים וערכים מרכזיים ביהדות מתוך גישה חווייתית, שיוויונית, הומניסטית ופתוחה.
בין הנושאים הנלמדים: משמעות בר/בת מצווה; הערך "מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך"; תורה, מזוזה, טלית, תפילין; הזרמים השונים ביהדות; זהות יהודית וזהות ישראלית ; ערך הפלורליזם – "צדיק באמונתו יחיה"; הצצה ל"ארון הספרים היהודי"; צדק חברתי, תיקון עולם; היכרות עם הסידור; לוח השנה העברי – חגים ומועדים; מעמד האישה ביהדות.
הסדנא מסתיימת בתפילת שחרית חגיגית וטקס הנחת תפילין באתר השיוויוני של הכותל.תודה מעומק הלב • ברצוננו להודות על טכס בר המצווה המוצלח של עמית שהתקיים בבית הכנסת של קהילתכם בשבת, כ"ט בשבט תשס"ד, פרשת משפטים, ועל כל התהליך שקדם לו.
  התקבלנו בקהילת "הר-אל" בסבר פנים יפות. עמית, חתן בר המצווה, למד ברצון ובשמחה עם החזן אבן שהתייחס אליו באופן חברי וסמכותי גם יחד.
  הרב עדה פגשה אותנו... עמדה על רצונותינו וכוונה את עמית להכנת דבר תורה. יחד קיימנו חזרה גנרלית שסייעה להרפיית המתח בטכס עצמו. הרכזת גיגי דאגה לכל הפרטים, לא חסכה טלפונים להבטיח שביום הטכס הכל יתנהל כשורה, וענתה על כל שאלותינו בסבלנות ובדרכי נועם.
  הרב עדה ניהלה את הטכס בהתכוונות והשרתה רוח טובה עלינו ועל כל הקהל. החזן אבן התפלל ברגש, בקול נפלא, תמך בעמית... עמית קרא ברהיטות ובהטעמה ומלא את לבנו בגאווה.
  בננו עמית נכנס לעול תורה ומצוות באווירה התומכת והמשפחתית של קהילתכם ועל כך תודה מכולנו.

  משפחת מנדל, עין כרם
 • ברצוננו להודות באופן אישי לך ולחזן אבן על טקס בר המצווה המדהים של יואבי שחגגנו במסגרת קהילת הר-אל בהנחייתכם.
  ההשקעה, המסירות, הנעימות והעידוד והאמונה ביואבי של אבן בהכנתו לטקס, נתן את אותותיו במהלך הטקס עצמו בניהולך, אופן ניהול הטקס היה נעים, מרשים ומרגש, קיבלנו תגובות מדהימות מבני המשפחה המורחבת והחברים שנכחו באירוע, כולם היו מלאי התפעלות.
  וכאן המקום להודות מקרב לב לשאר הצוות שתרם את חלקו להצלחת האירוע, לרכזת שני שמולה תיאמנו את הדברים לקראת הקידוש, ואשר הגיעה ותרמה מניסיונה לארגון האירוח.
  ואחרון אחרון חביב ,תודה גדולה גם לאב-הבית סאלח שאירגן את כל נושא ההגשה, עריכת השולחנות וחימום האוכל, כל זאת עם חיוך, בצורה נינוחה ורגועה. ואף הגיע מוקדם בבוקר לבקשתנו.

  שרי ואורן כהן

צור קשר


לחוויית בר / בת מצווה בלתי נשכחת, מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם!

קהילת הר-אל: רח’ שמואל הנגיד 16 (מרכז העיר) ירושלים,  טלפון: 02-6253841